Meniul paginii web

           Daca accesezi pagina web costin.be cu telefonul mobil, meniul il poti descoperi aici.

           Oferta speciala pentru cei care vor sa-si faca un radio online. Pentru doar 100 lei anual ai shoucast, website, player si aplicatia incluse. Maxim 250 de ascultatori. Pentru detalii acceseaza ForceSP.

           Salut! Daca doresti sa ajuti la publicarea cartii mele o poti face la contul meu RO41 RZBR 0000 0600 1722 5885 , codul Swift: RZBRROBU. Va multumesc din suflet. Costul cartii este de 1700 euro. Varianta engleza. Hello! If you wish to help the publication of my book you can do to my account RO41 RZBR 0000 0600 1722 5885, Swift code: RZBRROBU. I thank you from the bottom of my heart. Cost of the book is 1,700 euros. English version (Sorry for my english).

Web Hosting

Dreptul la viaţă

 
           Orice om care se naşte, are dreptul la o viaţă, mai bună. Dar de multe ori, destinul, ne oferă, câteodată, o încercare prea grea, pe care trebuie s-o ducem până la capăt. Şi de multe ori, nu mai putem... obosim. Încetul cu încetul, fără să vrei, ajungi la depresie. De la depresie până la gânduri de suicid, nu mai este decât un pas mărunt. 
           Dacă şi tu ai depresii şi treci prin clipe greu de suportat, nu ezita să suni la numărul 0800801200, unde poţi să-ti povesteşti din viaţa ta. Totul este confidenţial. Şi eu am trecut prin clipele cele mai negre. Disperat am sunat la numărul de mai sus. Apelul este gratuit de pe telefon mobil sau fix. După convorbirea cu domnişoara de la celălalt telefon, m-am simţit mai bine. Mi-a oferit chiar şi sfaturi bune.
           Viaţa are prioritate. Respectă viaţa ta, respectă-te pe tine însuţi, preţuieşte fiecare clipă trăită si nu uita... mai există oameni, care te vor ajuta să treci peste momentele grele din viaţă.

Credit Gratis

 
           Câţi dintre noi nu ne-am gândit să căutăm pe net, o pagină web, unde se oferă credit gratis? Eu, personal, cred că foarte mulţi dintre noi, am dat click pe fiecare site în parte unde, speram să găsim... credit pentru numărul nostru de telefon. Din păcate au fost şi sunt, ,,pagini fantomă'' care nu-ţi oferă nimic. Doar ţeapă! Mai sunt unele pagini care te obligă să descarci nu ştiu ce minuni. Normal că ţi-e teamă să descarci ceva necunoscut pe calculatorul tău că nu ştii ce anume este. Mai bine îţi cumperi, fără stres, o cartelă de reîncărcare şi ai credit sa-ţi activezi minute, sms-uri şi MB de net. Aşa esti mai sigur şi dormi liniştit/ă că, nu ai niciun virus pe calculator. Sau, mai sunt alte metode de a primi credit, gratis, pe telefon. Sunt două variante:
            1. Te plângi pe umărul unui prieten, ruda sau o cunoştinţa mai apropiata, că nu mai ai credit pe telefon, iar persoana respectivă te va ajuta imediat cu o cartelă sau macăr de ziua ta de naştere, ar fi minunat să primeşti un asemenea cadou.
             2. Cea mai grozavă variantă este aceasta. Sa-ţi ofere operatorul pe nepusă masă, ca să zic aşa, oferta gratuită, fara cost. Eu am avut şansa asta de 3 ori. 
             În concluzie, nu mai caut credit gratis în veci!!!!! Vreau să sun? Cumpăr cartela de reîncărcare şi sun liniştit. 

Operatori de telefonie mobilă

 
           Îmi aduc aminte, când am avut prima dată un telefon în reţeaua Zapp. A fost cel mai frumos lucru din viaţa mea. Avea un singur tarif de 0.16 cenţi/minut, în orice reţea naţională şi în UE, atât pe fix cât şi pe mobil. Iar pentru restul apelurilor către alte reţele internaţionale era altul. Nu-mi mai aduc aminte.
           Din păcate Zapp, s-a retras, dar nu definitiv. Mai oferă în continuare, servicii 3G, prin roaming, pentru Telekom, al 3-lea operator din România.
Acum eu am cartelă în Vodafone, Digi Mobil, Lycamobile şi Telekom. Sunt foarte mulţumit de serviciile oferite, de la toti 4 operatori. Am avut, cândva şi Orange. Dar, nu-mi mai permit, să am atâtea numere de telefon mobil. Cartela Telekom o reincarc o data pe an. Cartela este o amintire frumoasă. E cumparată cu banii celui pe care-l iubesc. Iar cu Lycamobile am amintire, faptul că, am vorbit cu persoana pe care o iubesc. Mi-aduc aminte, că prima dată, când a venit, iubirea inimii mele, de cartela Lycamobile m-am folosit să-l sun, să ştiu dacă a ajuns cu bine în Romania.
           Bun! Să revenim la cartele... Cel mai mult mă folosesc de Vodafone. De ce? Pentru că m-am obişnuit cu Vodafone. Îmi place că au cartelele de culoare roşu, culoarea mea preferată. De multe ori sunt obsedat după această culoare. Şi serviciile au devenit din ce în ce mai bune, în ultimul an. Oricum, părerea mea este, că de toţi operatorii avem nevoie. Sunt sursa şi ajutorul nostru, atunci când vrem să vorbim cu rudele, prietenii, iubiţi sau iubite, care sunt plecate sau plecaţi departe de ţară, de lângă noi. 
           Internetul acum este uşor de accesat, pentru că toţi operatorii oferă, internet la viteză maximă, aproape în toată România. Iar telefoane performante există, slavă Domnului. Bani să avem... 
           Dacă ai cartelă de Vodafone prepaid sau de abonament şi vrei să-ţi aflii propriul număr de telefon, apelează *686#, iar pe ecran va apărea numărul respectiv al cartelei.
           La ceilalţi operatori se poate apelând 1234 la Telekom, 222 la Orange, *132# pentru Lycamobile. Pentru Digi Mobil, sincer, nu ştiu cum aflii numărul. Poate doar să te apelezi pe alt telefon sau să păstrez cardul, unde ai numărul de mobil, tipărit.
           Poţi comenta şi tu, dacă ai o nemulţumire sau o bucurie de la operator, de ce nu?
           Pune comntariul tău pe chat. E disponibil şi pe telefon mobil.